Zebranie naukowe Katedry Języka Polskiego jako Obcego

Termin: 23.10.2019
Miejsce: w sali 205

23 października 2019 r. o godz. 15.00 w sali 205 odbędzie się zebranie naukowe Katedry Języka Polskiego jako Obcego.

Referat pt. Nic nie jest oczywiste! O wpływie czynników kulturowo zależnych na poznanie społeczne, sposoby przetwarzania informacji i proces uczenia się – na przykładzie studentów chińskich uczących się języka polskiego wygłosi dr Adriana Prizel-Kania.

Wykład podejmuje kwestie dotyczące wpływu czynników kulturowych na sposoby zdobywania i przetwarzania informacji oraz naukę języków obcych. Stanowi także próbę odpowiedzi na pytanie, w jakim stopniu kultura determinuje postrzeganie świata i rzeczywistości - zwłaszcza tej innej, odmiennej, nieznanej. Przyjęta perspektywa czerpie z badań interdyscyplinarnych – przede wszystkim z zakresu psychologii międzykulturowej oraz nauk neurobiologicznych. Punktem odniesienia dla norm, stylów uczenia się i sposobów przyswajania wiedzy uznawanych w szeroko pojętej kulturze Zachodu będą zasady kulturowe społeczeństw Azji Wschodniej – zwłaszcza Chin.

Data opublikowania: 09.10.2019