Studenci zagraniczni w Polsce 2020

Termin: 27.01.2020
Miejsce: Łódź
Organizator: Politechnika Łódzka i Fundacja Edukacyjna Perspektywy

27 stycznia 2020 roku podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020” organizowanej wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Politechnikę Łódzką i Fundację Edukacyjną Perspektywy pani Huiling Zhang odebrała nagrodę dla najlepszego studenta zagranicznego w Polsce INTERSTUDENT 2020 w kategorii studia magisterskie.
Huiling Zhang pochodzi z Chin i jest absolwentką polonistyki na uniwersytecie w Kantonie. Na Uniwersytecie Jagiellońskim studiuje od października 2019 r na I roku studiów magisterskich Nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego. Jest autorką przekładów literatury polskiej na język chiński (tłumaczyła utwory Sławomira Mrożka i Wisławy Szymborskiej). Ma na swoim koncie także tłumaczenia ustne, m.in. w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.
Podczas uroczystej gali wręczenia nagród obecna była Pani Dziekan Wydziału Polonistyki prof. dr hab. Renata Przybylska oraz dr Dominika Izdebska-Długosz z Katedry Języka Polskiego jako Obcego, która rekomendowała studentkę do konkursu.
To już dziesiąta edycja konkursu organizowanego w ramach programu Study in Poland. Jego celem jest promowanie najlepszych studentów obcokrajowców w polskich uczelniach. Na konkurs wpłynęło ponad 70 zgłoszeń z ponad 30 uczelni.

[fot. Anita Kot, "Perspektywy”]

Data opublikowania: 30.01.2020